Carbondale Area Junior-Senior High School

Second Marking Period Honor Roll

2018-2019

7th Grade

First Honors

Kaci Bannon, Jacob Berg, Caden Brennan, Jocelyn Brown, Holly Burke, Preston Casey, Megan Cosklo, Krista Davis, Jacob Emmet, Kaylee Evarts, Sadie Gardus, Isabella Garruto, James Gilia, Jeremy Gilia, Cloie Greene, Jaqueline Kelly, Kylie Kelly, Molly Kelly, Abigail Lent, Madolyn Murphy, Juliette Racht, Max Rosler, Zachary Staples, Emily Tropeano, Robert Waters, Alayshia Williams

 

7th Grade

Second Honors

Rylee Colonna, Emma Guthrie, Madison Heenan, Gabrielle Ketch, Nico Laguzzi, Mason Miluszusky, Aubrey Moase, Dylan Ofner, Franco Prieto

8th Grade

First Honors

Joshua Berg, Madalyn Borders, Audrey Cobb, Gavin Connor, Robert Constantine, Gianna Gallo, Julia Gorel, Brycen Kelly, Madison Kelsch, Abbie Larson, Olivia Lorenzetti, Gia Mark, Emma Monahan, Tyler Moskosky, Julia Murphy, Diamond O’Dowd, Nicholas Ohmnacht, Brian Repsher, Bryan Salitsky, Dominic Shifler, Matthew Totsky, Justin Toy, Jacob Ulmer, Avianna Voglino

 

 

8th Grade

Second Honors

Chase Arthur, Sophie Crozier, Shauna Durst, Ashley Escott, Corinne Haley, Faith Hampton, Justin Hastings, Noah Kilmer, Daisy Martinez, Quintin Naro, Victoria Nieves, Hailey Peterka

 

 

9th Grade

First Honors

Logan Arthur, Emma Baker, Sophia Calzola, Michael Caporali, Logan Colonna, Alyssa Cosklo, Francheliz De Jesus Correa, Mackenzie Edgar, Tatiana Elston-Blaustein, Jaden Fedorchak, Nya Freeman, Ashley Gorel, Caleb Higdon, Ellen Higdon, Emily Kelly, Glenda Marrero, Mia Marrero, Mackenzie Miluszusky, Hailey Minor, Sebastion Morgantini, Guy Mushow, Rogemarie Navarrete, Elizabeth Pantoja, Sarah Parry, Kyle Perri, Mia Perri, Alexis Price, Jonathon Purvis, Madison Regal, Chloee Rumford, Makena Sanderson, Mackenzie Spaid, Madisyn Tellep, Joshua Tierney, Robert Wall, Cayden Watts, Keefer Wease, Logan Wormuth

 

 

 

9th Grade

Second Honors

Autumn Cruz, Makenna Fedorchak, Layla Gregory, Aunesty Hill, Conner Lewis, Gerod Medley, Dariel Metschulat, Liam Misko, Zachary Siggins Navaeh Slockbower

10th Grade

First Honors

Giana Arnese, Kacydi Brewen, Natalie Brown, Aniela Connolly, Connor Eibach, Amelia Esgro, Juliana Galarza, Gianna Gillette, Kaelin Greene, Bayley Grizzanti, Aiden Kelly, William Kovaleski, Olivia Liuzzo, Deana Mancuso, Taylor Mazza, Maleena McCormick, Erin McHale, Jade Medina, Anthony Mustica, Amelia Muta, Gianelly Prieto, Avianna Pugliese, Kaitlyn Richardson, Dynasty Romero, Alyvia Schiavone, Halley Schwartz, Sarah Tolerico, Nathan Totsky, Julian Turonis, Trevor Wenzel

 

10th Grade

Second Honors

Anthony Adams, Maria Cerra, Robert Cron, Shakee Hoskins, Angel Lavaire, Chloe Livingston, Brielle Marchione, Raymond Ofner, Morgan Panella, Stephen Stolarik, Tyler Wormuth

 

 

11th Grade

First Honors

Colin Bannon, Lisa Blanchard, McKinley Borders, Payton Carey, Declan Caviston, Zoe Connolly, Madison Cost, Skylar Dearie, Taylor Emiliani, Liam Fox-Newcomb, Angel Gilliotti, Alexandria Granville, Samantha Guzzi, Cora Heenan, Emma Jones, Olivia Manarchuck, Michaela McLaughlin, Madison Mushensky, Era Nasufi, Noah Newcomb, Rana Novobilski, Jarred Rosar, Vanessa Sawyer, Jeffrey Snyder, Brooke Staple, Mason Tallman, Eric Vaverchak

11th Grade

Second Honors

Brooke Cicio, Donald Cinquegrana, Christopher Dietrich, Jenna Dovin, Chloe George, Zhaquara Grant, Kaitlyn Hendrick, Olivia Kuttrubis, Madison Matthews, Jordan Molinaro, Hunter Ragan, Ariana Serrano, Isabelle Tierney, Abbie Washeleski, Damien White

 

 

12th Grade

First Honors

Annaliese Allen, Lacey Bloom, Calista Calabro, Mya Casey, Emily Daley, Patrick Durkin, Jesse Dutter, Andi Fedorchak, Alyssa George, Gretchen Gilia, David Gonzalez, Kristina Gorel, Rebecca Grecco, Madison Hayner, Joseph Herbert, Brendan Kelley, John Loomis, Gabriel Lumbag, Noah Mauro, Rory Misko, Paige Norella, Astrid Paz, Paxton Postlethwaite, Jonathon Pugliese, Dylan Rowland, Kianna Savage, Darien Schiavone, Deven Schwartz, Nicholas Vadella, Emily Wall, Megan Wallis, Stone Wormuth, Michael Zazzera

 

 

12th Grade

Second Honor

Tionne Atkins, Jessica Borders, Paije Buklad, Dana Fuentes, Carl Galavitz, Devine Grimm, Jeffrey Katchmore, Cassidy Kimble, Cora Lawson, Miranda McCormick, Madison Moase, Emily Moser, Zachary Racht, Thomas Rosar, Nicholas Rotell-Tierney, Kaitlyn Shockey